Girls trip: Paryż na weekend – knajpy i miejsca na zdjęcia z Wieżą Eiffla w tle.

Zwiedzanie pięknych miejsc z pięknymi ludźmi. o podobnym do Ciebie podejściu do podróży i życia ogólnie – jest jak wygrana na loterii. Ostatnie lata owocowały wyłącznie w takie znajomości, gdzie ”kliknięcie” nastąpiło już podczas pierwszego spotkania. Z Patrycją poznałyśmy się przez Instagram, wyskoczyłyśmy na kawę podczas jednej z moich wizyt w Warszawie, a chwilę później jadłyśmy kolację z migoczącą w tle Wieżą Eiffla – pięknie, prawda?

Paryż, Paree, serce Francji, miasto zakochanych. Romantyczne wieczory przy winie, długie spacery wzdłuż Sekwany, renesansowa zabudowa, a wśród niej klimatyczne knajpy i kawiarnie – którą opcję wybierasz? Możesz wszystkie.

Restauracje i kawiarnie

Tutaj wybór jest naprawdę przeogromny. Ja wybrałam dla Was najfajniejsze opcje:

Forest

Restauracja Forest mieści się w samym sercu Musée d’Art Moderne, a jej głównym atutem jest taras z widokiem na Wieżę Eiffla i fantastycznie dopracowane, wykwintne dania.

Lou Cantou

Ukryta w cichej uliczce knajpka z kuchnią francuską, do której trafiłyśmy przypadkiem, a okazała się topowa. Pyszne jedzenie i świetna, kameralna atmosfera.

Seamer Coffee Shop

Estetyczne do granic, bardzo miłe i przytulne miejsce – ale to kawa gra tu pierwsze skrzypce. Zdecydowanie najlepsza kawa w mieście.

Sevenly Heart

To Wine Bar, do którego trzeba stać w niemałej kolejce, więc nie byłabym zachwycona, gdyby jednak okazało się, że całe to czekanie było tylko po to, by napić się kiepskiej kawy – na szczęście okazało się, że Sevenly Heart potrafi nie tylko w pyszną kawę, ale także w serniki, które dosłownie rozpływały się w ustach. U mnie sober living, więc nie powiem Wam niestety, czy w kwestii win też są super, ale z pewnością są moimi sernikowymi-ulubieńcami.

Carette

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Wam się przeglądać ujęcia z Paryża, to z pewnością przewinęło się tam zdjęcie gorącej czekolady oraz bitej śmietany podawanej na srebrnym, eleganckim naczyniu. Carette to kultowa, bardzo wyhajpowana kawiarnia (co znów wiąże się z potencjalnym staniem w kolejce, natomiast tu akurat nie stałyśmy dłużej, niż 10min). W pełni rozumiem i podzielam ten hype, bo to zdecydowanie najlepsza gorąca czekolada jaką piłam (w połączeniu z bitą śmietaną i croissantem – niebo).

Buddy Buddy

Estetyczna i zdecydowanie wyróżniająca się na tle innych kawiarnia, ponieważ Buddy Buddy specjalizuje się w… maśle orzechowym, stworzonym według własnej receptury przez parę, która z pasji do masła orzechowego i kawy otworzyła swoją pierwszą kawiarnię w Brukseli. Dziś można ich znaleźć (a ja bardzo polecam to zrobić!) także w Paryżu. Ich signature nut butter dopełnia smak kawy oraz wypieków dostępnych w kawiarni, a jeśli masło orzechowe przypadnie Ci do gustu, możesz kupić słoik masła orzechowego stacjonarnie i cieszyć się nim w domu, jak ja 🙂

Pocztówka z Paryża: Miejsca z Wieżą Eiffla w tle

Każdy chciałby wrócić z Paryża z choć jednym zdjęciem pamiątkowym z Żelazną Damą w tle, oto miejsca, w których zrobisz takie zdjęcie:

Le Recrutement

Avenue de Camoens:

Galeries Lafayette Paris Rooftop

Nie udało nam się sfotografować wszystkich miejsc, ponieważ trwały akurat przygotowania do Igrzysk Olimpijskich i spora część miasta była zagrodzona, ale odsyłam Was do świetnie opisanej i zobrazowanej listy miejsc z której sama korzystałam przed wyjazdem (nie zrobiłabym tego lepiej, fantastyczny przewodnik): https://www.fevrierphoto.com/eiffel-tower-photos-spots

Paryż w obiektywie

Malownicze Montmartre

Jardin du Luxembourg, i słynne, zielone krzesła.

Okolice Katedry Notre Dame

Hotel z Wieżą w tle

Budzenie się z widokiem na Wieżę Eiffla z okna? Odhaczone! A najlepsze jest to, że bookując pokój nie miałyśmy o tym pojęcia. Co prawda hotel ten nie znajduje się tuż pod wieżą, więc zobaczycie ją w oddali, ale to tylko jeden z wielu plusów Hotel de Banville. Wszystko od wystroju, czystości po fantastyczny personel grało jak trzeba 🙂

No Comments

    Leave a Reply