Saltic Resort & SPA Łeba: Najpiękniejszy hotel na Pomorzu

Updated 19 stycznia, 2024

Żadne inne miejsce na świecie nie kojarzy mi się z przerwą od szkoły i upalnymi wakacjami bardziej niż Łeba. To było nasze miejsce.

Gokarty i ruchome wydmy. Piasek tak gorący, że parzył w stopy. Lody włoskie – ale takie prawdziwe; długie i nieziemsko śmietankowo-czekoladowe, nie to co teraz. Gofry z bitą śmietaną i trzema różnymi polewami. Moje błagające mamę oczy przy każdym obwieszonym bo brzegi stoisku. Kolorowe, plastikowe kolczyki i bursztyny. Bursztynowe lampy i wisiorki. Bursztynowe z zachwytu oczy.

Kolorowe warkoczyki i tatuaże z henny. Niedowierzanie, gdy przyłożona do ucha muszla naprawdę brzmiała jak fale. A w powietrzu zapach frytek i zapiekanek – to było lato. To było życie!

Mama obwieszona milionem toreb z kocami, ręcznikami i prowiantem. A tych kanapek – mimo że cała masa – zawsze brakowało. Bo nic nie smakowało lepiej niż kanapka mamy na świeżym powietrzu.

Wtedy nie było szybkich autostrad, a ”Boguś-Bus” na trasie Lębork-Łeba (zawsze zatłoczony) wlókł się tak, że opakowanie Lokomotiv ledwo dawało radę.

Ale to był najpiękniejszy czas.

Teraz, po ponad 15 latach w Anglii zatęskniłam za tym, co wcześniej było tak osiągalne i na wyciągnięcie ręki. A Łeba którą pamiętałam sprzed 20 lat, dziś widziana oczyma już dorosłej i świadomej koneserki mórz i oceanów – ponownie złapała mnie za serce.

Saltic Resort & SPA Łeba

Zatrzymaliśmy się w przepięknym, niedawno powstałym obiekcie Saltic, w malowniczej okolicy tuż obok plaży. To miejsce otoczone naturą, lasem, spokojem, o rustykalnych wnętrzach z elementami boho. Artystyczny wystrój, wspaniała kuchnia, niesamowita atmosfera i genialna strefa SPA.

To miejsce idealne na każdą okoliczność, weekend we dwoje i wypad z przyjaciółką a także rodzinne wakacje z mnóstwem atrakcji w pakiecie. Baseny zewnętrzne i te w środku z widokiem na las. Komfort, relaks i slow vibes. WSPANIAŁE MIEJSCE!

Okolica

Łeba jest otoczona pięknymi, piaszczystymi plażami, które rozciągają się na kilometrach. Można tu cieszyć się leniwym wylegiwaniem na słońcu, długimi spacerami brzegiem morza, czy też aktywnym wypoczynkiem.

Łeba to także brama do Słowińskiego Parku Narodowego, który jest jednym z najciekawszych zakątków polskiego wybrzeża. Tu możecie odkryć fascynujący świat ruchomych wydm – unikalnych w skali Europy.

Łeba to również doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Możecie wybrać się na rowerową wycieczkę, zwiedzając okoliczne wsie i lasy, lub na rejs statkiem po Zatoce Łebskiej, podziwiając panoramę miasta z perspektywy morza.


1 Comment

Leave a Reply